logowanie rejestracja

Szkoła

opis grupy: Wspomnienia ze szkoły
założyciel grupy: MlodeLata.pl
kategoria grupy: Szkoła
liczba członków: 65
Dołącz do grupy

Relacje: Uczeń - Profesor (3)

Dyscyplina w szkole to rzecz bardzo istotna. Za moich szkolnych czasów była zupełnie inna niż gdy moi rodzice byli uczniami. Dziś także wiele się zmieniło. Mam wrażenie, że za jakiś czas nauczyciele staną się przyjaciółmi uczniów. Czy tak powinno być? Czy nie powinna być nieprzekraczalna granica w relacji belfer - uczeń?
Jakie są wasze opinie na ten temat? Czy dobrze się stało, że relacje między uczniem a nauczycielem tak się zmieniły?

03.04.2011, 10:57 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Dzisiaj dużo się mówi o tolerancji. Tak jak zmieniają się czasy- tak zmiana relacji między uczniem a nauczycielem jest rzeczą nieodzowną. myślę że dobrze jest jak uczeń ma taki bezpośredni kontakt z nauczycielem, oczywiście że powinien mieć respekt i widzieć w nim autorytet, ale to wszystko można ze sobą pogodzić. Chyba podobnie jest w sprawach wiary, pamiętam jak moja babcia opowiadała mi, jak to dawniej proboszcz był ważniejszy dla ludzi od sołtysa:)na pewno następne pokolenia będą się trochę śmiać i dziwić z naszych zwyczajów.

04.04.2011, 16:41 Cytuj | Zgłoś do moderacji

A czy uczeń nie powinien choć odrobinę bać się belfra? Czy normalne jest jak uczeń mówi do nauczyciela obraźliwe słowa? Takie rozluźnienie relacji doprowadziło m.in. do sytuacji jakie niedawno pokazywano w TV, jak to uczeń wyśmiewa się z nauczyciela i nakłada mu śmietnik na głowę. Kiedyś to by było nie do pomyślenia. Na pewno zdarzali się niesforni uczniowie, ale i na takich był sposób. Teraz chyba żaden uczeń nie ma takiego prawdziwego respektu do nauczyciela-przyjaciela.

05.04.2011, 08:40 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Według mnie powinna być wyraźna granica w relacjach profesora i ucznia. Za moich czasów uczeń bał się nauczyciela i tak było dobrze. Nauczyciel jest od tego żeby nauczać, a nie żeby wdawać się w głębsze relacje z uczniami. Jak potem ocenia ucznia? Według ocen? Według tego czy go lubi czy nie? Czy obydwie te rzeczy? Powinien tylko i wyłącznie według ocen i zaangażowania w lekcje.

08.04.2011, 17:47 Cytuj | Zgłoś do moderacji
Dodaj odpowiedź