logowanie rejestracja

Stan Wojenny

opis grupy: Młodość to nie tylko miłe chwile. Powspominaj ten mroczny czas.
założyciel grupy: Agnieszka Macek
kategoria grupy: Wydarzenia
liczba członków: 21
Dołącz do grupy

Stan Wojenny - konieczność? (19)

Co sądzicie o decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego? Od lat skutecznie polskiemu społeczeństwu prano mózg twierdząc, że było to mniejsze zło. Dziś w obliczu odtajnienia akt CIA, które rzucają nowe światło na tą sprawę sprawę kwesita ta wygląda już inaczej. Mimo wszystko jakie jest Wasze zdanie. Czy była to konieczność, uległość wobec Rosji, a może jednak rodzaj mniejszego zła, jak zapewnia od lat gen. Jaruzelski?

09.05.2009, 09:22 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Paweł Kobza napisał:
"Jaruzelski twierdzi że wprowadzając stan wojenny wybrał mniejsze zło bo radzieckie czołgi stały na naszej granicy i chciały wkroczyć do Polski. To dlaczego on jako polski generał nie wysłał na granice z ZSRR naszego wojska skoro oni nam zagrażali. Gdyby to zrobił to wtedy napewno byłby bohaterem, a nie zrobił tego bo tam czerwonoarmistów nie było. Dla mnie to był strach przed tym co nastąpiło i tak po kilku latach. Musieli oddać władzę."

A słyszałeś o czymś takim jak Układ Warszawski ?
"Czerwonoarmiści" nie musieli stać na granicach bo całkiem niemało stacjonowało ich w Polsce. Gdyby wywiązała się jakaś walka to mielibyśmy rzeź większą niż na Węgrzech w 56.

09.05.2009, 10:50 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Tomasz Zcziwony napisał:
"Dziś w obliczu odtajnienia akt CIA, które rzucają nowe światło na tę sprawę kwesita ta wygląda już inaczej."

niby jakiego nowego??te akta nic nie wnoszą poza tym co wiadomo było wcześniej.Poza tym znowu zaczynamy traktować teczki obcego wywiadu jako "nieomylną wyrocznie".W wywiadach różnych krajów takie informacje sprawdza się w różnych żródłach a nie na podstawie chaotycznych notatek jednego "sprzedawczyka"

09.05.2009, 10:52 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Nie rozumiem jak można bronić decyzji o wprowadzeniu Stanu Wojennego. Lata komuny wyprały ludziom mózg.

14.05.2009, 18:45 Cytuj | Zgłoś do moderacji

A jeśli chodzi o Jaruzelskiego, to jestem pewien, że w 100% wykonał polecenia sowietów i ręka mu nie zadrżała, gdy to wszystko podpisywał i dlatego uważam go za zdrajcę. A przecież mogłoby to wszystko być zrobione w białych rękawiczkach, np. zamknąć wszystkich internowanych w luksusowych warunkach, zakazać strzelać wojsku i milicji (bo druga strona wcale nie miała broni), a potem po cichu rozpocząć reformy, rok później umarł Breżniew i można było nawet wyprzedzić Gorbaczowa z pierestrojką. I to jest dowód po co był Stan Wojenny - obrona starego reżimu za wszelką cenę.
Jeżeli Jaruzelski nie ma sobie nic do zarzucenia to dlaczego po tylu latach, kiedy mu już nic nie grozi, nie przyzna się i nie powie, że Breżniew przystawił mu pistolet do głowy i powiedział: Załatw to sam, albo jedziesz na białe niedźwiedzie i skończysz jak twój ojciec!. Tylko wciąż powtarza te same frazesy.

14.05.2009, 21:50 Cytuj | Zgłoś do moderacji

W stu procentach zgadzam się z Michałem. Jaruzelski robił dokładnie to co kazali mu sowieccy towarzysze. Ludzie, czy Wy na prawdę wierzycie w te bzdury o konieczności wprowadzenia stanu wojennego?

15.05.2009, 19:55 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Krew mnie zalewa kiedy słyszę, że to była konieczność i słusznie podjęta decyzja.

16.05.2009, 10:18 Cytuj | Zgłoś do moderacji

Popatrzcie jak władza dbała o ludzi.

http://mlodelata.pl/eksponat/1068/stan_wojenny

17.05.2009, 22:18 Cytuj | Zgłoś do moderacji
Dodaj odpowiedź