logowanie rejestracja

Muza 80'

opis grupy: Ikony polskiej muzyki lat 80' ich muzyka dodawała otaczającej nas szarzyźnie koloru i nadziei, że kiedyś Bedzie lepiej:)))
założyciel grupy: Marcin Michałek
kategoria grupy: Muzyka
liczba członków: 6
Dołącz do grupy

OZ i wszystko jasne:) (1)

Cześć wszystkim. Moje młode lata zawsze będę kojarzyć mi się z muzyka tamtego okresu. Marek Niedźwiecki ze swoja listą skutecznie uczył "smakować" muzycznych "używek”:))) Zresztą, co nam tak naprawdę pozostawało w siermiężnych latach 80'. Ostatnio zagłębiłem się w historii Oddziału Zamkniętego. W końcu to ikona naszych czasów. Krzysiek "Jary" Jaryczewski wraz z Wojtkiem Łuczajem-Pogorzelskim 30 lat temu założyli zespół, który jak na owe czasy składał sie w połowie przyszłego Lady Pank:) Trzeba napisać o fenomenie zjawiska, jakim był OZ. Prawie każda z piosenek zawarta na ich pierwszym LP znalazła się na czołowych miejscach wszystkich krajowych list przebojów. "Autodestrukcyjne" teksty o alkoholu, narkotykach, życiu z dnia na dzień i niekończących się balangach zjednały grupie sympatię ich fanów. A jednocześnie to było przyczyną, że Jaremu w końcu "strzelił" głos. Stało się to w 1985 roku i jak dla mnie to był koniec zespołu i jego twórczości. Juz nigdy ich blask nie świecił jak na początku a ciągłe rotacje w składzie zespołu, mogła przyprawić o zawrót głowy (nawet pojawiła się sie jedna białogłowa:). W tym miejscu wypada chyba wpaść w słowo muzycznym przerywnikiem. Uwaga!!! piosenka zaśpiewana przez Roberta Janowskiego (jedna z dwóch) podczas jego przygody wokalnej z OZ:

http://sunny-and-angel.wrzuta.pl/audio/4hrnweqxWu/

Tak, odejście Jarego był końcem dla zespołu. On sam zagubiony, zbyt długo zwlekał w walce z chorobą, by wrócić do nas. Pamiętam jak w 1994 wpadła w moje ręce kaseta nagrana przez Jarego w 1991 pt: "Ogniste miecze". To było żałosne, ale prawdziwe... i smutne...

11.07.2009, 06:05 Cytuj | Zgłoś do moderacji
Dodaj odpowiedź