logowanie rejestracja
Czarny czwartek - masakra na Wybrzeżu

Czarny czwartek - masakra na Wybrzeżu

Od końca lutego w polskich kinach wyświetlany jest „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Dzieło Antoniego Krauze opowiada o jednym z ważniejszych wydarzeń w historii PRL-u, czyli masakrze robotników na Wybrzeżu, do której doszło w grudniu 1970 roku.
Dziewczyna z gitarą

Dziewczyna z gitarą

Karin Stanek była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki lat 60-tych. Często określano ją mianem królowej polskiego bigbitu. Występy Karin cechowały się niezwykłą naturalnością oraz energią.
Design w czasach Gomułki

Design w czasach Gomułki

Muzeum Narodowe w Warszawie zorganizowało wystawę o nazwie „Chcemy być nowocześni. Polski design 1955-1968”. Około 200 wystawionych eksponatów ukazuje jeden z ciekawszych okresów polskiego wzornictwa i sztuki użytkowej.
Nie ze mną te numery...

Nie ze mną te numery...

Jeden z najpopularniejszych polskich seriali w historii, „Stawka większa niż życie” doczeka się kontynuacji. Już na wiosnę planowane jest rozpoczęcie kręcenia „Nie ze mną te numery”, bo taki właśnie roboczy tytuł nosi film, który na ekrany polskich kin zawita najprawdopodobniej w przyszłym roku. W rolach głównych ujrzymy znów Stanisława Mikulskiego oraz Emila Karewicza, czyli odtwórców postaci Hansa Klossa i Hermanna Brunnera.
Kevin po przejściach

Kevin po przejściach

Każdego roku w czasie świąt bożonarodzeniowych na ekranach telewizorów pojawia się postać małego, rezolutnego chłopca – Kevina McCalistera, w którego rolę wcielił się Macaulay Culkin. Oglądanie perypetii Kevina, pozostałego przypadkiem samotnie w domu (lub w Nowym Jorku), stało się w gruncie rzeczy jedną z tradycji świątecznych w Polsce.
A Święty Mikołaj stał się wrogiem ideologicznym

A Święty Mikołaj stał się wrogiem ideologicznym

Niedługo po zakończeniu II wojny światowej, komunistyczne władze PRL-u rozpoczęły walkę z silnie zakorzenionym w społeczeństwie katolicyzmem.
O tym, jak stan wojenny w Polsce wprowadzono

O tym, jak stan wojenny w Polsce wprowadzono

W niedzielny poranek 13 grudnia 1981 roku miliony Polaków dowiedziały się z nadawanego w radiu i telewizji przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.
Adin, dwa, tri...

Adin, dwa, tri...

Dla jednych to genialny mistrz hipnozy, uzdrowiciel o nadnaturalnych zdolnościach. Dla innych z kolei – szarlatan, nowe wcielenie Rasputina. Mowa oczywiście Anatoliju Michajłowiczu Kaszpirowskim, legendarnym hipnotyzerze, dysponującym aksamitną barwą głosu.